Çevre


Çevresel Sürdürülebilirlik - Çevre Bilinci Yaratmak ve Geri Dönüşüme Önem Vermek

Kurumsal Geri Dönüşüm Programı:

  • Lojistik Hizmetler Grubu'nun Çevko ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda yıllık 465 ton kağıt, karton, PVC, PE karışımı geri dönüşüme kazandırılmaktadır.
  • IT Grubunun IT atıkları içi EAG Geri Dönüşüm A.Ş ile yürütmekte olduğu program sonucunda 2011 yılı boyunca 2 ton karışık elektronik atığı geri dönüşüme kazandırmıştır.
  • Homend'in Yasin Plastik Metal ile yapmış olduğu program kapsamında 2012'nin ilk 5 ayında 3.2 ton hurda plastik malzeme geri dönüşüme kazandırmıştır.

Ofis Atıkları Geri Dönüşüm Programı:

Çevre Komitesi & Çevre Gönüllülerinin, gönüllü olarak yönettiği programlar ile ofis içerisinde biriken kağıt atıklar ve plastik atıkların (plastik şişe ve kapaklar) TEMA geri dönüşüm merkezine bağışlanması ve raporlanmasından oluşmaktadır. Index Grup, yılın ilk 5 ayında 1 tondan fazla ofis kağıdını geri dönüşüme kazandırmıştır ve TEMA'dan teşekkür plaketi almıştır.

Ayrıca Index Grup içerisinde çalışanları çevre konusunda bilgilendirici ve geliştirici seminerler organize edilmektedir. Buğday Derneği'nin Ekolojik Yaşam semineri ve TEMA'nın Sürdürülebilir Enerji ve Atık Yönetimi Seminerleri ile çalışanların bilinçlerini yükseltme çalışmalarını başlatan faaliyetler arasındadır.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
INDEX Bilgisayar A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright INDEX Bilgisayar A.Ş. Tüm hakları saklıdır.