Özetle Index

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 10.07.1989 tarihinde Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliği altında sağlamak amacı ile kurulmuştur. İndeks Bilgisayar A.Ş. 200'den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştirmekte, 500 personele ve 8000'den fazla iş ortağına sahip, 2001 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri sektöründe liderliği elinde bulunduran bir şirketler grubu halini almıştır.

Bir holding yapısında faaliyet gösteren İndeks, hepsi farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren 8 şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Despec ve Homend hariç aşağıda isimleri belirtilen şirketler İndeks'in konsolide mali tablolarına dâhil edilmektedir. (Despec ve Homend ile iştirak ve bağlı ortaklık ilişkisi mevcut olmayıp, grup şirketleridir.) Bu şirketlerin ürün grupları aşağıdaki tabloda verilmiştir:

ŞİRKET BAZINDA ÜRÜN GRUPLARI

Bilgisayar / Tablet Ürünler
İletişim Ürünleri
Yazıcılar
Çevre Birimleri
Oem Ürünleri
Yazılım

İletişim Ürünleri
Bilgisayar/Tablet Ürünleri
Telefon/Tablet Aksesuarları

Yazıcı Sarf Malzemeleri
IT Aksesuarları
Kağıtlar
Tablet/Telefon Ürünleri
Tablet/Telefon Aksesuarları

Kurumsal Ağ Sistemleri
Ağ Ekipmanları
Yapısal Kablolama Ürünleri
Kurumsal Santral Hizmetleri
Ağ Güvenliği Çözümleri
ADSL ve KOBİ İletişim Çözümleri


Elektrikli Ev Aletleri

Sunucular
Kurumsal Baskı Çözümleri
Servis Yedek Parça Çözümleri
OT/VT Çözümleri
Orta Boy Sistemleri


Lojistik Taşımacılık

İndeks Bilgisayar A.Ş. hisseleri "INDES" kodu ile Haziran 2004'den beri bağlı ortağı olan Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş. ise "DGATE" kodu ile Şubat 2006 'dan itibaren İMKB'de işlem görmektedir.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
INDEX Bilgisayar A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright INDEX Bilgisayar A.Ş. Tüm hakları saklıdır.