• 1989
 • 1990
 • 1991
 • 1992
 • 1993
 • 1994
 • 1995
 • 1996
 • 1997
 • 1998
 • 1999
 • 2000
 • 2001
 • 2002
 • 2003
 • 2004
 • 2005
 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

1989

Index’in Kuruluşu
Bugün Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu olan Index Grup’un 32 yıllık sevgi, saygı ve emekle dolu başarı öyküsü; 10 Temmuz 1989 yılında Beşiktaş’ta mütevazı ama sevimli bir apartmanın birinci katında açılan ofisle başlar.
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden yeni mezun olan ve Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer alan Erol Bilecik, iş hayatına 1987 yılında kurumsal bir firmada başlar. Ancak kısa bir süre sonra, içindeki girişimcilik tutkusu onu kendi işini kurmak için harekete geçirir ve böylece 1989 yılında Index Grup’un başarılarla dolu yolculuğu için ilk adım atılır.
Oldukça mütevazı bir daire olan ilk ofisin mobilyaları, Topkapı’da ikinci el eşya satan bir yerden çok hesaplı bir şekilde satın alınır. Maddi değeri o günler için oldukça küçük olan bu ilk yatırımın manevi değeri ise emsalsizdir. Zira o dönemler; sayıca küçük bir ekiple henüz ilk adımların atıldığı, heyecanı yüksek, umudu bol, hayalleri çok, inancı büyük ve çalışma saatleri çok yoğun olan; özverinin, emeğin ve alın terinin en yoğun olduğu dönemlerdir. Bugün o ilk ofiste çalışanlar, hala ofisin altındaki köfteci dükkanının lezzetli yemeklerini ve o yemekler eşliğinde paylaşılan ortak umutları keyifle anlatırlar. O ilk günlerde atılan adımlar küçük olsa da hayaller ilk günden itibaren büyüktür. Ve daha ilk günden, Index’in vizyonu bellidir: “Türkiye’nin Teknoloji Kaynağı” olmak!

1990

İlk Adımlar
Hayatta tesadüflerin akışı ve zarların doğru gelmesi önemlidir. Tesadüfen, 90’lı yılların hemen başlarında ABD’nin en yenilikçi şirketlerinden biri olan 3M’e karşılıksız yapılan bir yardımın çok büyük bir ödülü olur ve 3M ile distribütörlük anlaşması imzalanır. Bu iş birliği, büyük bir başarı öyküsünün temelini oluşturur.
Index’in ilk ticari deneyimleri için böyle büyük ve uluslararası bir firma ile çalışmanın çok değerli katkıları olur. İş planı yapma, ürün forecast düzenini kurma, pazarlama aktiviteleri planlama, depolama ve sevkiyat yönetimi, vadeli çek verme gibi pek çok temel konuda önemli deneyimler kazanılır. Bu süreçte, bayilerle çalışma tecrübesi de Index için en büyük kazanımlar arasında yer alır. Özellikle Anadolu’da o günlerde atılan birçok adım, bugün hala keyifle devam eden iş ortağı ilişkilerinin temelini oluşturur. Ve altı aylık bir dönemin sonunda, ağırlıklı olarak disket olmak üzere tüm manyetik ortam ürünlerinde, %60 pazar payı ile pazarı yöneten bir konuma gelinir.
3M’in yoğunlaşmaya başlayan işlem hacmi, Index için ilk defa depo tutma ve bu konuda yatırım yapma ihtiyacını doğurur. Böylece altı ay gibi çok kısa bir süre sonra, Beşiktaş’taki küçük ofis büyüyen işlere yetemez duruma gelince Gayrettepe’deki ikinci ofise taşınılır ve o zamanlar "büyük yatırım" olarak adlandırılan 30 metrekarelik ilk depo yatırımı yapılır. Grubun bugünkü devasa lojistik merkezi düşünüldüğünde, 1990 yılındaki bu ilk depo yatırımının ne kadar mütevazı olduğu anlaşılır. Adımlar ve metrekareler küçük olsa da Index’in hayallerinin metrekarelerle sınırlanamayacağı o günlerden kendini belli etmeye başlar.
Ve 1990 yılının sonunda Bilgisayar Dergisi’nin hazırladığı “İlk 100 Bilgisayar Firması” sıralamasında yer almanın mutluluğu yaşanır.

1991

İlk Şube
3M ürünleri için büyük satış potansiyeli olarak görülen devlet kurumlarına bayilerle daha rahat ulaşabilmek amacıyla Ankara’da ofis açmaya karar verilir.
Böylece 1991 yılının Nisan ayında ilk şube açılır.
Index, 1991 yılı sonunda “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda 45’inci sıraya yükselir.

1992

Yeni İş Birlikleri
Index, 1992 yılında İMKB’de işlem gören birçok aracı kuruma server kurulumu yapmaya başlar. IDB adlı yazılım firmasının donanım partner’ı olunur. Türkiye’de ilk montaj yapılan PC markası olan IST’nin serverlarından ayda iki adet satış ortalaması yapmaya başlanır.
1992 yılında Olivetti PC’ler Türkiye’de IBM’den sonra en fazla satan ikinci marka konumundadır ve Index, Olivetti markası ile önemli hacimlere imza atmaya başlar.
Index, 1992 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda yükselişine devam eder ve listeye 30’uncu sıradan girer.

1993

Büyümeye Devam
1993 yılına başlarken yine iddialı bir karar alınır ve o güne kadarki en büyük ofis yatırımı yapılarak üçüncü ofise taşınılır. Mecidiyeköy’de kiralanan bu yeni ofis “Asmakat” olarak adlandırılır.
Index, 1993 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda hızla yukarı çıkmaya devam eder ve bu defa listeye 20’nci sıradan girer.

1994

Önemli İş Birlikleri
Grubun en önemli kilometre taşlarından biri bu yıla aittir: HP ile tüketim malzemeleri için distribütörlük sözleşmesi imzalanır.
Siemens Nixdorf PC ve hala birlikte çalışılan APC markaları ile sözleşmeler de bu yıl imzalanır.
Index, 1994 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda yükselişine devam eder ve bu yıl listeye 19’uncu sıradan girer.

1995

IBM ile Başlayan Büyük Değişim ve İvme Kazanma
Her yıl hızla büyümeye devam edilirken, tüm çalışanların benimsediği ve çok sevdiği bir slogan bulunur: “2000 yılında Index #1 Numara!”
Artık bütün emekler, sektör lideri olmak içindir. O dönem cironun %70’i tüketim malzemelerinden, %30’u ise donanım ürünlerinden oluşmaktadır. Sektör lideri olmak için bu yüzdelerin mutlaka değiştirilmesi gerektiğine karar verilir. Artık 1. Lig’den bir donanım kontratı almanın zamanıdır ve bunun da tek bir yolu vardır: O dönemin PC pazar lideri olan IBM ile çalışmak!
Ve yoğun emeklerin sonucunda 1995 yılının ağustos ayında grubun tarihinde en önemli gelişmelerden biri yaşanır: IBM ile "Çözüm Ortağı" anlaşması imzalanır.
IBM ile muhteşem bir başlangıç yapılır ve çok kısa sürede çok başarılı sonuçlara imza atılır. Kontratın başlamasından sadece dört ay sonra “En Fazla Satış Noktası”na sahip olunduğu için, yılın sonunda “IBM PC Çözüm Ortağı Başarı Ödülü” kazanılır.
Aynı yıl, İzmir şubesi açılır.
Index, 1995 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda yükselişine devam eder ve listeye 16’ncı sıradan girer.

1996

IBM Distribütörlüğü
Index, Türkiye'de IBM ile ilk distribütörlük anlaşması yapan firma olur ve böylece başarılarla dolu öyküsünde tarihi bir ivme kazanır.
Bu yıl, hala keyifle ve gururla hatırlanan bir rekora da imza atılır: Sadece 8 günde 4127 adet IBM Aptiva PC satışı yapılır!
1996 yılı, hareketi ve bereketi bol bir sene olur. Index, 1996 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda listeye 9’uncu sıradan girer. Artık ilk 10’a girilmiştir! Ve böylece, liderlik hedefine inanç daha da kuvvetlenir!

1997

Büyüme ve Taşınma
Her yıl hızla büyüyen Index, büyüyen işlere yetişmek için bir kez daha taşınma kararı alır ve böylece Gürsel Mahallesi’ndeki arsa satın alınarak yeni binanın temelleri atılır. Sıradışı mimari görünümüyle bu değerli bina, Index’in tanıtımına çok önemli katkı sağlar.
Index, 1997 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda yerini hızla yukarıya taşımaya devam eder ve bu defa listeye 8’inci olarak girer!

1998

HP ile Zirveye Giden Yolda Büyük Adımlar
Grubun tarihinde çok önemli bir diğer dönüm noktası bu yıl gerçekleşir: HP, Donanım Ürünleri Distribütörü olarak Index’i seçer. O günden sonra her şey bir üst lige çıkar. İnanılan ve planlanan gelişmeler art arda ve hızla gerçekleşmeye başlar.
Aynı yıl Gürsel Mahallesi’ndeki binanın inşaatı tamamlanır ve yeni binaya taşınılır.
Bu yıl, Hollanda merkezli Despec (Dealer Specialist) firmasının kurucuları, Türkiye’de yatırım yapma kararı alır. Index’in tüketim malzemelerindeki gücü ve tecrübesi dikkatlerini çeker ve iki şirket arasında kısa zamanda karşılıklı güvene dayanan sağlam bir ilişki gelişir. Ve böylece Despec Türkiye %50 ortaklıkla kurulur. Index, tüketim malzemeleri faaliyetlerini Despec’e devreder.
Lotus & IBM Software ürünleri için distribütörlük anlaşması yapılarak, yazılım dağıtımı alanına giriş yapılır. IBM ile yeni bir anlaşma yapılarak, Türkiye'nin en önemli katma değerli ürünlerini bulunduran AS/400 ürün grubunun distribütörü olunur.
Anadolu’ya daha fazla odaklanmak ve yurt çapında daha fazla yol almak hedefiyle Elazığ şubesi açılır.
Ve 1998 yılı güzel bir kontratla kapanır: Kingston ürünlerinin distribütörlüğüne başlanır.
Index, 1998 yılında “İlk 100 BT Şirketi Sıralaması”nda yukarı çıkmaya devam eder ve listeye 6’ncı olarak girer. Zirveye emin adımlarla ilerlemeye devam edilir!

1999

1999 / Network Dünyasına İlk Adımlar
Grubun ilk lojistik merkezi olan “Index Lojistik Center” kurulur. Böylece Index’in kendi lojistik merkezi faaliyete geçer ve Türkiye BT sektörünün en büyük dağıtıcısı konumuna gelinir.
Yunanistan’da faaliyet gösteren Despec Hellas ile %50 ortaklık yapısıyla Desbil AŞ kurulur ve ikinci defa Türkiye’ye yabancı sermaye girişine katkı sağlanır. Gerek Despec gerek Desbil ile Türkiye’ye milyonlarca USD sermaye getirilmekle birlikte, iki farklı yabancı şirket evliliği gerçekleştirilerek tüketim malzemeleri alanında hala tekrarı olmayan bir ilke ve büyük bir başarıya imza atılır. Desbil’in kuruluşu sadece ticari değeriyle değil; aynı zamanda Türk-Yunan ilişkilerinin gelişmesi adına da güzel bir adım olur.
Dünyanın en büyük network sözleşmesine sahip olma yolu Cisco ile sağlanır. Network endüstrisinin en büyük oyuncusu olma öyküsü de böylece başlar.
Bu yıl Xerox, Microsoft, IBM Pos, Escort gibi çok önemli ürünler için de distribütörlük anlaşmaları imzalanır. Böylece artık IBM, HP, Cisco, Kingston, Microsoft gibi çok güçlü kontratlara sahip olunmuştır. Katma değerli işler, lojistik, networking ve tüketim malzemeleri alanlarında Index çok kuvvetli bir noktadadır.
Index, 1999 yılında uzun yıllardır yerleri değişmeyen ilk iki distribütör firma arasına girer ve ikinci sıraya yerleşir. Ve artık tüm Index’in sesli olarak içeride söylediği “#1” olma zamanı çok daha yakındır!

2000

Yabancı Ortaklık
1996-2000 yılları arasında atılan büyük adımların ardından, daha da büyük başarıların gelmesi için daha güçlü bir sermayeye ihtiyaç duyulur. Böylece şirkete yabancı sermaye girişini sağlamak üzere stratejik ortak arayışına başlanır. Bu doğrultuda, Pouliadis and Associate Societe Anonyme Industrial and Commercial of High Technology Systems SA, Index AŞ’nin %50'sini satın alır ve Index & Pouliadis ortaklığı gerçekleşir.
Bu yıl ayrıca Epson ürünlerinin distribütörlüğü alınır.

2001

Şirket Satın Almaları ve Sektörde Liderlik
Yılın hemen başında Compaq ile distribütörlük sözleşmesi imzalanır. Bu sözleşme ile Türkiye'de bir ilke imza atan Index; IBM, HP ve Compaq PC ürünlerini bünyesinde bulunduran tek dağıtıcı firma kimliğini kazanır.
Novel ile bir anlaşma imzalanarak bu markanın tek distribütörü olunur.
Daha sonra sırasıyla Sony ve Microsoft OEM ürünlerinin de distribütörlükleri alınır.
2001 yılında yaşanan ekonomik krize rağmen yatırımlara devam edilerek 1 Mart 2001’de Bilgisayar Parçaları/OEM sektörünün lider firması olan Datagate’in %50,5 hissesi satın alınır. Aynı gün, network alanında oldukça deneyimli dağıtım firmalarından Netex’in de %94’ü satın alınarak network endüstrisinde liderliğe soyunacak firmanın temelleri atılır.
Bu yıl, ilk 500 ICT Firma Sıralaması’nda Index Grup; ilk 50’de 3 şirketiyle, ilk 100’de ise 4 şirketiyle dikkatleri çeker.
2001 yılı sonunda distribütörler arasında Index 1 numara olur ve böylece bugüne kadar 20 yıldır açık ara sürdürülen sektör liderliği başlar!

2002

TÜBİSAD Başkanlığı Dönemi
Erol Bilecik, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilir.
Büyük bir heyecanla 1998’de taşınılan Gürsel Mahallesi’ndeki bina ve lojistik merkezi, yine büyüyen işlere yetmeyecek hale gelince, bir kez daha taşınma kararı alınır. Hızla büyüyen Index, büyüdükçe taşınmaya devam eder. Böylece 10.000 metrekare kapalı alana sahip, üç katlı, Cendere Yolu No:23 Kağıthane adresine taşınılır.
Taşınmanın bereketiyle beraber iki büyük Japon teknoloji markası daha ürün portföyüne eklenir: Oki yazıcı ve Toshiba notebook ve server ürünlerinin distribütörlüğüne başlanır.

2003

Yeni Markalarla Büyümeye Devam
2003 yılında, yeni markalarla büyümeye devam edilir. Index’in ürün portföyüne, Fujitsu Siemens ve Nec markaları; Netex’in ürün portföyüne ise 3Com ve HCS markaları dahil edilir.

2004

Index’in Halka Arzı
Index AŞ, 24 Haziran 2004 günü halka arz edilir. Böylece, Türkiye’de bilişim teknolojileri sektöründen beşinci halka arzını yapan şirket olarak IMKB’ye kote olunur.
Kingmax ile hafıza ürünleri ve Asus ile barebone ürünleri için distribütörlük anlaşmaları yapılarak bu ürünlerin dağıtımına başlanır.
Aynı yıl ISO9001:2000 belgesi alınır.

2005

Tüketici Elektroniğine Giriş
Tüketici elektroniği ve iletişim ürünleri alanında faaliyette bulunmak amacı ile Neotech AŞ’ye %80 oranında iştirak edilerek yeni bir pazara giriş yapılır. Neotech AŞ ile Apple IMC Türkiye arasında Apple ürünlerinin Türkiye’deki distribütörlüğü için anlaşma imzalanır.
TPV Technology Limited ile AOC marka LCD, CRT Monitör, Plazma Monitör ve LCD TV ürünlerinin dağıtımı konusunda Türkiye distribütörlüğü anlaşması imzalanır.
Netex AŞ, HP ProCurve distribütörlüğünü alır.

2006

Datagate’in Halka Arzı ve Teklos’un Kuruluşu
Datagate AŞ, 10 Şubat 2006 günü halka arz edilir. Böylece Türkiye bilişim teknolojileri sektöründe hem altıncı halka arz edilen şirket olunur, hem de aynı gruptan ikinci arz yapılarak bir ilke daha imza atılır.
Giderek büyüyen şirketin Profilo binasındaki yeri gerek lojistik gerek ofis olarak yapılan işe yetemediği için tekrar yeni bir yer arayışına başlanır. Böylece “IndexPark” olarak adlandırılan Ayazağa lokasyonu, 1 Mart 2006 tarihinde satın alınır. Yeni yer yatırımıyla sektördeki en büyük yerel sermayeli şirket yatırımı da gerçekleşir.
Canon ile yazıcı, fax ve tarayıcı ürünleri, Western Digital Corporation ile harddisk ürünleri, Panasonic ile tüketici elektroniği ürünleri, ViewSonic ile monitör ürünleri ve Sony Vaio ile notebook ürünleri için distribütörlük anlaşmaları yapılır.
2006 yılında yaklaşık 6-7 milyon kutu sevkiyatı yapan bir distribütör konumuna gelinir. İlk günden itibaren grubun en değerli yeteneklerinden biri olan lojistik gücünü, artık grup dışına da hizmet verecek bir yapıya kavuşturma kararı alınır. Bu doğrultuda 2006 yılının kasım ayında teknoloji lojistiği alanında faaliyet göstermek amacıyla Teklos AŞ kurulur.

2007

Westcon Group ile İş Birliği
2007 yılı Index Grup’un, uluslararası alanda bir kez daha büyük adımlar attığı bir yıldır. 24 Temmuz 2007 tarihinde Indeks Bilgisayar AŞ, iştiraki bulunan Neteks İletişim AŞ’nin %50 hissesini kendi kulvarında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Westcon Group European Operation Limited şirketine satar.
Asus ile notebook ürünleri ve Philips ile monitör ve çevre birimleri ürünleri için distribütörlük anlaşmaları yapılır.
Nokia AŞ ile E series cihazlar ve bu cihazların yazılım ürünleri ile ilgili distribütörlük sözleşmesi imzalanır.

2008

Yeni Markalar ile Büyümeye Devam
2008 yılında yine alanında lider teknoloji markalarıyla büyümeye devam edilir. LG ile taşınabilir dizüstü bilgisayar, tüketici ürünleri ve monitörler, Asustek ile Asus marka server ürünleri için distribütörlük anlaşmaları yapılır.
Neotech, Wacom ürünlerinin; Datagate ise Belkin ürünlerinin distribütörü olur.
Index, TTNET’in çözüm ortağı (dağıtıcısı) olur.

2009

Homend’in Kuruluşu
Index Grup yepyeni bir girişim kararı alır. Farklı bir alan olan küçük ev aletleri alanına yatırım yapılır ve Homend’in öyküsü başlar.
Teklos, Brightstar ve Vodafone’a büyük ölçekli lojistik hizmeti vermeye başlar.
Iomega ile distribütörlük anlaşması ve Best Buy ile tedarikçi sözleşmesi imzalanır.
Neotech üzerinde bulunan Apple ve Airties kontratları Index’e geçer.
Netex; Juniper, IBM ISS ve Avaya ile distribütörlük anlaşmaları yapar.

2010

Despec’in Halka Arzı
Despec AŞ, 8 Aralık 2010 günü halka arz edilir. Böylece aynı gruptan üçüncü şirketin halka arzı gerçekleşir.
Teklos AŞ, Türk Telekom ile Türk Telekomünikasyon AŞ müşterilerine sağlanacak ürünlerin depolanması ve dağıtımına ilişkin lojistik hizmet sözleşmesini imzalar.

2011

Artım, Index Grup Çatısında
Bilişim sektöründe yedek parça ihtiyaçlarını karşılayan bir distribütör firmaya hissedar olma doğrultusunda Artım AŞ’nin %51’i satın alınır.
Neotech AŞ ve Canon arasında, Canon markalı fotoğraf makineleri ve video kameraları ürünlerini ve aksesuarlarını Türkiye genelinde dağıtmak üzere distribütörlük anlaşması imzalanır.
Index AŞ, Microsoft tarafından Türkiye’de yeni duyurulan Office 365 ürünlerinin dağıtıcısı olarak atanır. Böylece e-posta, Microsoft ofis programları, birleşik mesajlaşma ve dosya paylaşımı gibi özellikleri içeren ürünlerin Türkiye’de tek distribütörü olunur.
Netex, BlueCat Networks distribütörlüğünü alır.

2012

Küresel Oyunculuk
Özellikle Ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere uluslararası bilişim teknolojileri alanında faaliyet göstermek amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Jebel Ali Uluslararası Serbest Bölgesi’nde "Indeks International FZE" unvanı altında yeni bir şirket kurulur.
iPad, Mac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye distribütörlüğü konusunda görüşmeler olumlu sonuçlanır ve Apple Europe ile distribütörlük sözleşmesi imzalanır.
Netex AŞ, Aruba Networks distribütörlüğüne başlar.

2013

Apple Index’le
Index Grup’un tarihinde en önemli dönüm noktalarından biri 2013 yılında gerçekleşir. Bu yılın en büyük başarısı iPhone ile imzalanan sözleşme olur. iPhone cihazlarının ve aksesuarlarının Türkiye distribütörlüğü konusunda sözleşme imzalanır.
Index AŞ’den %20 hisse alan MCI, şirkete ortak olur.
Index, aynı yıl Adobe'nin Türkiye distribütörü olur.
Canon Türkiye ile Canon markalı fotokopi makinelerini ve geniş format yazıcı (plotter) ürünlerini Türkiye genelinde satış ve pazarlamasını yapmak üzere distribütörlük anlaşması imzalanır.
Neotech, dünyada ses sistemleri kategorisinde önemli bir payı olan XMI Pte Ltd ile X-mini marka mono, stereo ve çok işlevli taşınabilir hoparlörlerini Türkiye genelinde dağıtmak üzere distribütörlük anlaşması imzalar.

2014

Index Grup 25. Yılında
Index Grup 25’inci yılını kutladığı 2014 yılında “IndexPark” olarak adlandırılan arazisini gayrimenkul projesinde değerlendirme kararı alır. Bu doğrultuda mart ayında Kağıthane'deki yeni merkez ofise taşınılırken, lojistik merkezi ise Gebze'ye taşınır. Bu adımla Teklos AŞ, lojistik sektöründeki güçlü oyunculardan biri olur.
Datagate ile Avea arasında, Avea tarafından yetkilendirilmiş Avea İletişim Merkezleri (AİM), Avea Dağıtım Merkezleri (ADM) ve Avea Kurumsal Teknoloji Merkezlerine (KTM) mobil telefonlar, mobil cihazlar, aksesuarlar, Avea GSM hattı, Avea marka ortaklıkları GSM hatları, Sanal TL (kontör) ve perakende kanalda Avea markalı ürünlerinin tedarik ve satışının yapılacağı distribütörlük sözleşmesi imzalanır.
Lenovo Technology BV ile Lenovo marka akıllı telefon ürünlerinin distribütörlük sözleşmesi imzalanır.
Acer Computer Ltd ile masaüstü ve taşınabilir bilgisayar, tablet, monitör, sunucu, veri depolama ürünleri ve bunların çevre birimleri ürünlerinde, Fujitsu Technology Solutions Bilişim Ltd. Şti. ile monitör ürünlerinde, AOC International (Europe) BV ile Türkiye pazarında faaliyette bulunmak üzere distribütörlük sözleşmeleri imzalanır.

2015

Türk Telekom Distribütörlüğü
Datagate, Telko Distribütörü olarak birinci yılını tamamlar. Yazılım, lojistik, teknoloji ve altyapı süreçleri tamamlanarak hizmet kalitesi artırılır. Türk Telekom'la distribütörlük sözleşmesi imzalanır.
Datagate’in Avea’nın dağıtıcısı olması, hem telekom sektörüne adım atılmasını sağlar, hem de her yıl önemli büyümelere katkıda bulunabilecek kritik bir gelişme olarak Index Grup tarihinde yerini alır. Bu anlaşma ile birlikte Index Grup, 10 akıllı cep telefonu üreticisiyle distribütörlük anlaşması yaparak mobil dünyanın güçlü oyuncuları içinde yer almayı başarır.

2016

Yurtdışı Açılımı
Index, bünyesindeki tüm katma değerli ürün gruplarına ait distribütörlük sözleşmelerini grup şirketi Artım’a devreder. Artım yeni yapısıyla Oracle, Hewlett Packard Enterprise, IBM, Lenovo DCG, Fujitsu, Honeywell, Zebra, Panasonic ve APC markalarının distribütörü olur.
Artım; katma değerli ürünlerini yurtdışında başta Azerbaycan olmak üzere Özbekistan, Türkmenistan, Gürcistan, Ermenistan, Kırgızistan ve Tacikistan’daki kurumsal müşterilere yetkinliği yüksek kanal iş ortakları ekosistemi ile götürecek şekilde yeniden yapılandırılır.
Netex, A10 Networks’ün distribütörlüğünü alır.
Despec, Samsung mobil ürünler ve tabletlerin bölgesel distribütörlüğünü alır.

2017

TÜSİAD Başkanlığı Dönemi
Erol Bilecik, TÜSİAD’ın (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilir.
Index, Samsung Electronics Türkiye ile distribütörlük konusunda iş birliğine imza atar. Yine bu yıl Index, Microsoft PC Aksesuarlarının Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olur.
Despec, GSM operatörleriyle temlikli aksesuar satışlarına ve Samsung aksesuarların IT zincir mağazalar distribütörlüğüne başlar.
Artım, Micro Focus distribütörlüğünü alır ve aynı zamanda Artım’ın Azerbaycan ofisi açılır.

2018

Yeni İş Birlikleri
Dünyanın lider teknoloji markalarıyla ürün portföyünü her yıl daha da güçlendiren Index, 2018 yılında SanDisk ve OPPO markalarının distribütörü olur.
Aynı yıl Despec, Philips Lightening akıllı aydınlatma sistemleri distribütörlüğüne başlar; Artım ise Pure Storage distribütörlüğünü ve Micro Focus’un tüm ürün gamının distribütörlüğünü alır.

2019

Index Grup 30. Yılında
Index Grup 30’uncu yılını kutladığı 2019 yılında, Seba Office Boulevard’daki yeni ofisine taşınır, daha doğru bir deyişle 5 yıldır hasret kaldığı “evine döner.”
Datagate ile Türk Telekom Grubu arasında devam etmekte olan cihaz satışı ve diğer distribütörlük hizmetlerinde mevcut illere ilave olarak Ankara, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Kütahya ve Kırıkkale illeri dahil edilir.
Netex; Infovista, D-Link, Vertiv ve Arista distribütörlüklerini alır.

2020

Yeni Netex
Despec; Realme, Intenso ve Jlab markalarının distribütörü olur.
Datagate; HTC Vive ürünlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörü olur.
Güncel IT teknolojilerinin en güçlü markalarını tek bir noktadan iş ortaklarına sunmak amacıyla 2 Kasım 2020 tarihinde Index Grup’un katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Netex ve Artım, tek bir çatı altında birleştirilir ve “Netex” ismi altında hizmet vermeye başlar.